Performer Schedules are Subject to Change without Notice

NOTICE: BECAUSE SCHEDULES ARE SUBJECT TO CHANGE
PLEASE DO NOT COPY AND PASTE THIS SCHEDULE ON TO ANOTHER WEB SITE.

IF YOU WANT TO SHARE THE SCHEDULE ON YOUR WEB SITE, PLEASE USE THE URL ADDRESS ONLY.
Copy & Paste this web link: http://www.tejanomusicawards.com/fan-fair-performers

Questions can be directed to BinoG at BinoG@tejanomusicawards.com – No Phone Calls Please

Top March 2016 Badge

Official Fan Fair App

Fan-Fair-Sponsors

2016 Fan Fair Stages


Thursday – March 17, 2016

Subject to Change without Notice

 

San Saba St Stage North – Budweiser

San Saba St Stage South – J3P Promotions

12PM – 12:15PM Ribbon cutting ceremony 12PM – 12:15PM Ribbon cutting @ San Saba North Stage
12:15PM – 12:45PM Mariachi Inolvidable 12:15PM – 12:45PM Jessie Marie
1:00PM – 1:30PM Special Ceremony 1:00PM – 1:30PM Monterrey Band
1:45PM – 2:15PM Los R.V. Boyz 1:45PM – 2:15PM Texas Heat
2:30PM – 3:00PM Jorge Alejandro 2:30PM – 3:00PM Smiley La Fuerza Musical
3:15PM – 3:45PM Tejano Sound Band | Michigan 3:15PM – 3:45PM Amber Rose
4:00PM – 4:30PM Devin Banda 4:00PM – 4:30PM Beatriz Gonzalez
4:45PM – 5:15PM Sonia Bass 4:45PM – 5:15PM Tina Marez
5:30PM – 6:00PM Relente | Arizona 5:30PM – 6:00PM Saraly y La Promesa | Monterry,N.L. Mexico
6:15PM – 6:45PM Maria D’ Luz 6:15PM – 6:45PM Beto Ramon y Luna Llena
7:00PM – 7:30PM Joe Reyna y Los Kumbacheros 7:00PM – 7:30PM Juaquin Cura
7:45PM – 8:30PM Dezigual | Monterry , N.L. Mexico 7:45PM – 8:30PM Rio Jordan
8:45PM – 9:30PM Javier Galvan 8:45PM – 9:30PM Emilio Guerrero y Charro Band
9:45PM – 10:30PM Elida Reyna Y Avante 9:45PM – 10:30PM Eddie Gonzalez

Hildago Stage BNET Radio

Concho Stage

12PM – 12:15PM Ribbon cutting @ San Saba North Stage 12PM – 12:15PM Ribbon cutting @ San Saba North Stage
12:15PM – 12:45PM Los ThunderBirds 12:15PM – 12:45PM Treinta y Nueve
1:00PM – 1:30PM TBA 1:00PM – 1:30PM Lady Justicia
1:45PM – 2:15PM Tejano Calvary 1:45PM – 2:15PM Daniel Lopez y Aventura
2:30PM – 3:00PM “La Tejanita” Marisa Cortez 2:30PM – 3:00PM Beatriz y Destino
3:15PM – 3:45PM Rokemd & Hdmemd 3:15PM – 3:45PM Luminaria
4:00PM – 4:30PM Infinito 4:00PM – 4:30PM Ezzencia Musical
4:45PM – 5:15PM Teddy Martinez y Grupo Oro 4:45PM – 5:15PM Hache Tres
5:30PM – 6:00PM Sarah Monique 5:30PM – 6:00PM Tiffany Dawn | New Mexico
6:15PM – 6:45PM Miguel Hernandez 6:15PM – 6:45PM Son De Rey
7:00PM – 7:30PM Joey Martinez y Xclusivo 7:00PM – 7:30PM Ray Ray de Los Agues
7:45PM – 8:15PM Los Nuevo Chachos 7:45PM – 8:15PM Conjunto Animo
8:30PM – 9:00PM Johnny Martinez y Grupo Bravo 8:30PM – 9:00PM Lisa Mar
9:15PM – 9:45PM Grupo Pression 9:15PM – 9:45PM Yoyo y La Verdad
10:00PM – 10:30PM Bajo Zero | Florida 10:00PM – 10:30PM Grupo Cielo

Gateway Stage – Under I-35 Bridge

12PM – 12:15PM Ribbon cutting @ San Saba North Stage
12:15PM – 12:45PM Desconosido
1:00PM – 1:30PM JR Reyna
1:45PM – 2:15PM Kanela Band
2:30PM – 3:00PM Buddy y Grupo Mysterio
3:15PM – 3:45PM Los Marceles
4:00PM – 4:30PM Grupo Vidal
4:45PM – 5:15PM La Kreazion
5:30PM – 6:00PM TBA
6:15PM – 6:45PM Joey Martinez y Miradas
7:00PM – 7:30PM Banger Bros
7:45PM – 8:30PM Envivo Kingz
8:45PM – 9:30PM Frankie Cabellero Jr
9:45PM – 10:30PM Michael Salgado

Performer Schedules are Subject to Change without Notice


Friday – March 18, 2016

Subject to Change without Notice

 

San Saba St Stage North – Budweiser

San Saba St Stage South – J3P Promotions

12PM – 12:30PM Los Morros De Calif 12PM – 12:30PM La Connxcion
12:45PM – 1:15PM Xplosion 12:45PM -1:15PM Briana y Lokura
1:30PM – 2:00PM Roberto Palitos 1:30PM – 2:00PM Natajja | New Mexico
2:15PM – 2:45PM Tejano Funk | Michigan 2:15PM – 2:45PM The X/S Band | Arizona
3:00PM – 3:30PM Katie Lee Ledesma 3:00PM – 3:30PM Estrella
3:45PM – 4:15PM Texadoz | Monterry, N.L. Mexico 3:45PM – 4:15PM Di Marie
4:30PM – 5:00PM Ernestine Romero | New Mexico 4:30PM – 5:00PM Severo y Grupo Fuego | NM
5:15PM – 5:45PM Gabriel Zavala 5:15PM – 5:45PM Pete Espinoza
6:00PM – 6:30PM La Soledad 6:00PM – 6:30PM Fama
6:45PM – 7:15PM Roger Valasquez 6:45PM – 7:15PM Tortilla Factory
7:30PM – 8:00PM Pio Trevino 7:30PM – 8:00PM La Dezz featuring Marquell
8:15PM – 9:00PM Ricky Valenz 8:15PM – 9:00PM Dwayne Verhayden |Netherlands
9:15PM – 10:00PM Stefani Montiel 9:15PM – 10:00PM Remidio featuring Raulito Navaria
10:15PM-11:00PM Jaime y Los Chamacos 10:15PM-11:00PM David Marez

Hildago Stage BNET Radio

Concho Stage

12PM – 12:30PM Miranda | New Mexico 12PM – 12:30PM Conjunto Pobre
12:45PM – 1:15PM Cande Flores & The Ole School Band 12:45PM – 1:15PM “La Tejanita” Marisa Cortez
1:30PM – 2:00PM Texas Drifters 1:30PM – 2:00PM DVA Kids
2:15PM – 2:45PM Elora 2:15PM – 2:45PM Yvette Cruz | Arizona
3:00PM – 3:30PM Eztilo 3:00PM – 3:30PM Emanuel J. | Colorado
3:45PM – 4:15PM Joe Zuniga | Florida 3:45PM – 4:15PM Sabor Latino Legacy | Arizona
4:30PM – 5:00PM Candace Vargas | New Mexico 4:30PM – 5:00PM Monica y Grupo Mezcal
5:15PM – 5:45PM Grupo Dezeo | Ohio 5:15PM – 5:45PM Javier Hinojosa & Texas Legend
6:00PM – 6:30PM Tejano RoZe 6:00PM – 6:30PM Louie Marinez
6:45PM – 7:15PM Los Latin Tones 6:45PM – 7:15PM Grupo Maldad (NM
7:30PM – 8:00PM Audi Castillon Portales 7:30PM – 8:00PM La Medida
8:15PM – 8:45PM TBA 8:15PM – 8:45PM Yanez Brothers y Kidd Zapper
9:00PM – 9:30PM Mike y Los Fabulosos | Monterry , N.L. Mexico 9:00PM – 9:30PM Conjunto Mi Rey
9:45PM – 10:30PM Los Dudes 9:45PM – 10:30PM Thoze Guyz
10:45PM-11:30PM Hugo Guerrero 10:45PM-11:30PM Conjunto Romo

Gateway Stage – Under I-35 Bridge

12PM – 12:30PM 805 Cali Tejanos | California
12:45PM – 1:15PM Marcus Daniels y Algo Suave
1:30PM – 2:00PM Tiffany Dawn | New Mexico
2:15PM – 2:45PM Los Emascarados
3:00PM – 3:30PM Ryan Vizcaino From La Voz Kids
3:45PM – 4:15PM TBA
4:30PM – 5:00PM Saraly y La Promesa | Monterry,N.L. Mexico
5:15PM – 5:45PM Annette Munoz
6:00PM – 6:30PM La Calma
6:45PM – 7:15PM Tex Mex Kadillaks
7:30PM – 8:00PM Bad Boyz de Valle
8:15PM – 9:00PM A-T Boyz
9:15PM – 10:00PM Ricardo Castillon y La Diferenzia
10:15PM – 11:00PM Ram Herrera

Performer Schedules are Subject to Change without Notice


Saturday – March 19, 2016

Subject to Change without Notice

 

San Saba St Stage North – Budweiser

San Saba St Stage South – J3P Promotions

12:00PM – 12:30PM Cindy Ramos 12:00PM – 12:30PM Jessica Mendoza
12:45PM – 1:15PM Roy Garcia 12:45PM – 1:15PM The Black Pearl Band | New Mexico Band
1:30PM – 2:00PM Noemy | Arizona 1:30PM – 2:00PM Conjunto Bravo | Arizona
2:15PM – 2:45PM Anjelique & the Sweetwater Band 2:15PM – 2:45PM 805 Cali Tejanos | California
3:00PM – 3 :30PM Isabel Marie Sanchez 3:00PM – 3 :30PM Canonazo
3:45PM – 4:15PM Grupo Vision 3:45PM – 4:15PM Hunter Chavez y los Cazadores
4:30PM – 5:00PM Special Performance 4:30PM – 5:00PM Jessy Serrata
5:15PM – 5:45PM Jimencio 5:15PM – 5:45PM Art Tigerina
6:00PM – 6:30PM Grupo Ondo 6:00PM – 6:30PM Boni Mauricio
6:45PM – 7:15PM Grupo Imagen | 2015 Best New Group 6:45PM – 7:15PM Grupo Stampede
7:30PM – 8:00PM Yvonne y Fuego | 2015 Best New Female 7:30PM – 8:00PM Calle Sies featuring Chicano triple threat: Joe Bravo
8:15PM – 8:45PM Bajo Zero | 2015 Best New Male 8:15PM – 8:45PM Sunny Ozuna
9:00PM – 9:45PM La Fiebre 9:00PM – 9:45PM Augustin Ramirez
10:00PM – 11:00PM Shelly Lares 10:00PM – 11:00PM Sunny Sauceda

Hildago Stage BNET Radio

Concho Stage

12:00PM – 12:30PM Brenda y Alexcion 12:00PM – 12:30PM Monica Saldivar
12:45PM – 1:15PM Fuego Eterno RGV 12:45PM – 1:15PM Juan Sanchez y Erupcion
1:30PM – 2:00PM Daisy Loren 1:30PM – 2:00PM Los Estrella | New Mexico
2:15PM – 2:45PM Vero y Su Dulzura | Colorado 2:15PM – 2:45PM Mundo y Cielo
3:00PM – 3:30PM Grupo Vizion de Oscar Nino 3:00PM – 3:30PM Josie Contreras
3:45PM – 4:15PM Tanya Griego | New Mexico 3:45PM – 4:15PM La Corporacion | Michigan
4:30PM – 5:00PM Savannah Votion 4:30PM – 5:00PM Phobie Marie
5:15PM – 5:45PM Genyva y Addiction 5:15PM – 5:45PM Grupo Excito
6:00PM – 6:30PM Red Wine Band | New Mexico 6:00PM – 6:30PM Grupo Tremendo de Juan P Ramos
6:45PM – 7:15PM Los Amigos A.S.G 6:45PM – 7:15PM La Distancia
7:30PM – 8:00PM Saraly y La Promesa | Monterry,N.L. Mexico 7:30PM – 8:00PM Hot Pepper Band
8:15PM – 8:45PM Impozzible 8:15PM – 8:45PM Marlissa Vela
9:00PM – 9:30PM Revo Band 9:00PM – 9:30PM Tejano Sound Band | Michigan
9:45PM – 10:30PM Grupo Maldad (SA) 9:45PM – 10:30PM MC2 Monico Cortez
10:45PM – 11:30PM Tejano Boys 10:45PM – 11:30PM JP y Sueno

Gateway Stage – Under I-35 Bridge

12:00PM – 12:30PM Conjunto Homeboyz
12:45PM – 1:15PM Zinmedida
1:30PM – 2:00PM Relente | Arizona
2:15PM – 2:45PM Grupo Bezzo
3:00PM – 3:30PM Joe Zuniga | FL
3:45PM – 4:15PM Evolution
4:30PM – 5:00PM Special Performance by Blush
5:15PM – 5:45PM Lobo IV
6:00PM – 6:30PM Grupo Ambixion
6:45PM – 7:15PM Negami
7:30PM – 8:00PM Special Performance by Sebastian
8:15PM – 9:00PM Juan P. Moreno
9:15PM – 10:00PM La Sombra
10:15PM – 11:00PM Avizo

Performer Schedules are Subject to Change without Notice


Sunday – March 20, 2016

Subject to Change without Notice

 

San Saba St Stage North – Budweiser

San Saba St Stage South – J3P Promotions

12PM – 12:30PM Yvette Cruz | Arizona 12PM – 12:30PM Megan Chapa
12:45PM-1:15PM Emanuel J. | Colorado 12:45PM-1:15PM La Medida
1:30PM – 2:00PM Los Estrella | NM 1:30PM – 1:45PM Tanya Griego | New Mexico
2:15PM – 2:45PM Conjunto Obsezion 2:00PM – 2:30PM Ernestine Romero | New Mexico
3:00PM – 3:30PM Candace Vargas | New Mexico 2:45PM – 3:15PM Mario Macias
3:45PM – 4:15PM Grupo Dezeo | Michigan 3:30PM – 4:00PM Noemy | Arizona
4:30PM – 5:00PM Red Wine Band | New Mexico 4:15PM – 4:45PM Zinmedida
5:15PM – 5:45PM Big Circo 5:00PM – 5:30PM Jimmy Lee y Tentacion
6:00PM – 6:30PM Mike y Los Fabulosos | Monterry , N.L. Mexico 5:45PM – 6:30PM Angel Gonzalez y Vimana
6:45PM – 7:15PM Cacy Savala y Fuerzzo 6:45PM – 7:15PM Da Krazy Pimpz
7:30PM – 8:15PM David Farias 7:30PM – 8:15PM Max Baca & Los Texmaniacs
8:30PM – 9:15PM Los Desporadoz 8:30PM – 9:15PM Chente Barrera
9:30PM-10:30PM The Hometown Boys 9:30PM-10:30PM Albert Zamora

Hildago Stage BNET Radio

Concho Stage

12PM – 12:30PM Veronique & The Puro Party Band 12PM – 12:30PM Gracelynnd
12:45PM-1:15PM La Preferencia 12:45PM-1:15PM La Tradizion
1:30PM – 2:00PM Natajja | New Mexico 1:30PM – 2:00PM Conjunto ATM
2:15PM – 2:45PM Tejano Fire 2:15PM – 2:45PM Conjunto Avanzar
3:00PM – 3:30PM Aldo Sierra y Zenner | Piedras Negras, Coahuila 3:00PM – 3:30PM Rene De La Cerda y Grupo Dano
3:45PM – 4:15PM Roel Nava y Dezvio 3:45PM – 4:15PM The Black Pearl Band | New Mexico Band
4:30PM – 5:00PM Artie V 4:30PM – 5:00PM Vero y Su Dulzura | Colorado
5:15PM – 5:45PM Mando y La Venganza 5:15PM – 5:45PM Miranda | New Mexico
6:00PM – 6:30PM Texadoz | Monterry, N.L. Mexico 6:00PM – 6:30PM Cali Tejanos
6:45PM – 7:15PM The X/S Band | Arizona 6:45PM – 7:15PM Yvonna y Grupo Fuego |Ohio
7:30PM – 8:15PM Rick Acosta | La Voz Original De Texas Latino 7:30PM – 8:15PM La Justicia Band
8:30PM – 9:15PM Grupo Respeto 8:30PM – 9:15PM Xplosion
9:30PM-10:30PM Retono 9:30PM-10:30PM Ricky Guzman III And the Allstars

Gateway Stage – Under I-35 Bridge

12PM – 12:30PM Alianza
12:45PM-1:15PM Julian & the Gulf Coast Band
1:30PM – 2:00PM Sabor Latino | Arizona
2:15PM – 2:45PM Conjunto Bravo | Arizona
3:00PM – 3:30PM Serape Herrera
3:45PM – 4:15PM Severo y Grupo Fuego | New Mexico
4:30PM – 5:00PM Raulito y Grupo Remidio
5:15PM – 5:45PM Javier Molina
6:00PM – 6:30PM Jess Lopez
6:45PM – 7:15PM Baraja de Oro
7:30PM – 8:15PM Los Garcia Brothers
8:30PM – 9:15PM Albert Zamora feat Lyric and Albert JR
9:30PM-10:30PM Gary Hobbs

Performer Schedules are Subject to Change without Notice

BECOME A FAN OF OUR FACEBOOK PAGE OR FOLLOW US ON TWITTER FOR UPDATES.