Performer Schedules are Subject to Change without Notice

NOTICE: BECAUSE SCHEDULES ARE SUBJECT TO CHANGE
PLEASE DO NOT COPY AND PASTE THIS SCHEDULE ON TO ANOTHER WEBSITE.

IF YOU WANT TO SHARE THE SCHEDULE ON YOUR WEBSITE, PLEASE USE THE URL ADDRESS ONLY.
Copy & Paste this web link: http://www.tejanomusicawards.com/fan-fair-performers

Questions can be directed to BinoG at BinoG@tejanomusicawards.com – No Phone Calls Please


Thursday – March 14, 2019

Subject to Change without Notice


San Saba St Stage North – Budweiser

San Saba St South Stage – Farwest | Lopez Entertainment

12:00pm -12:15pm Ribbon Cutting Ceremony 12:15pm – 12:30pm Opening Ceremony San Saba North
12:30pm – 1:15pm cont. Ceremony Feat. Monica Saldivar 12:45pm – 1:30pm Monterrey Project (MX)
1:30pm – 2:15pm Conjunto Puro Corazon 1:45pm – 2:30pm Shay Reyna
2:30pm – 3:15pm Santiago Garza y La Naturaleza 2:45pm – 3:30pm Monica y Adixxion
3:30pm – 4:15pm Son De Rey 3:45pm – 4:30pm La Tradizion
4:30pm – 5:15pm Juan Sanchez y Erupcion 4:45pm – 5:30pm Kompleto (FL)
5:30pm – 6:15pm Savannah 5:45pm – 6:30pm Ernestine Romero (NM)
6:30pm – 7:15pm Javier Galvan 6:45pm – 7:30pm Maldad
7:30pm – 8:15pm Los Dos Gilbertos 7:45pm – 8:30pm Joe Vic y Los Kubacheros
8:30pm – 9:15pm Los Chamacos 8:45pm – 9:30pm 805 Cali Tejanos (CA)
9:30pm – 10:30pm Albert Zamora y Proyecto Zamora 9:45pm – 10:45pm Massore

Hildago Stage – BNET Radio

Concho Stage – KEDA

12:15pm – 12:30pm Opening Ceremony San Saba North 12:00pm -12:15pm Opening Ceremony San Saba North
12:45pm – 1:30pm Conjunto Calidad 12:30pm – 1:15pm TBA
1:45pm – 2:30pm Jesse Marie 1:30pm – 2:15pm Augustine Gootz Chavez
2:45pm – 3:30pm Latin Tones Band 2:30pm – 3:15pm Grupo Musica
3:45pm – 4:30pm Grupo Explosion 3:30pm – 4:15pm Juan Chavez y Los Conjunto Boys
4:45pm – 5:30pm Daniel Lopez Y Aventura 4:30pm – 5:15pm Analiz Mireya Cruz
5:45pm – 6:30pm Madalyn Hernandez 5:30pm – 6:15pm Marko MC
6:45pm – 7:30pm La Distancia 6:30pm – 7:15pm Buddy C. & The Bad Boyz
7:45pm – 8:30pm Miguel Hernandez 7:30pm – 8:15pm Maria y Cien Grados
8:45pm – 9:30pm Grupo Maldad (NM) 8:30pm – 9:15pm JR Reyna Y Grupo Elegido
9:45pm – 10:45pm Monterrey Project & Friends (MX) 9:30pm – 10:30pm Flavio Longoria y Los Conjunto Kingz

Gateway Stage – Wellmed

12:15pm – 12:30pm Opening Ceremony San Saba North
12:45pm – 1:30pm TBA
1:45pm – 2:30pm Miranda (NM)
2:45pm – 3:30pm Los Martinez Bros. (CO)
3:45pm – 4:30pm Brianna
4:45pm – 5:30pm Tony “Tigre” Saenz
5:45pm – 6:30pm Grupo Respeto
6:45pm – 7:30pm Xplosion
7:45pm – 8:30pm Los Garcia Bros.
8:45pm – 9:30pm Magali Delarosa
9:45pm – 10:45pm Michael Salgado

Performer Schedules are Subject to Change without Notice

Friday – March 15, 2019

Subject to Change without Notice

 

San Saba St Stage North – Budweiser

San Saba St South Stage – Farwest | Lopez Entertainment

12:00pm -12:15pm TRACK 12:15pm – 12:30pm TRACK
12:30pm – 1:15pm Karlos Saucedo (NM) 12:45pm – 1:30pm Aisha
1:30pm – 2:15pm Grupo Illuso 1:45pm – 2:30pm Vero Y Dulzura (NM)
2:30pm – 3:15pm Joey Martinez y Miradas 2:45pm – 3:30pm Ray Ray y Los S. A. Boyz
3:30pm – 4:15pm Grupo Vidal 3:45pm – 4:30pm Creacion
4:30pm – 5:15pm Artie V. 4:45pm – 5:30pm Revo Live Band
5:30pm – 6:15pm Impozzible 5:45pm – 6:30pm Grupo Imagen
6:30pm – 7:15pm Christina Y Los Latinos 6:45pm – 7:30pm Conjunto Romo
7:30pm – 8:15pm Lucky Joe 7:45pm – 8:30pm Grupo Kompleto (FL
8:30pm – 9:15pm Negami 8:45pm – 9:30pm Eddie Gonzales
9:30pm – 10:30pm Latin Breed 9:45 – 10:45pm Stefani Montiel
10:45-11:45 DJ Kane 11:00pm – 12:00 Rick Fuentes & The Brown Express (TMA Winner)

Hildago Stage – BNET Radio

Concho Stage – KEDA

12:45pm – 1:30pm Tony Lopez Y Su Conjunto 12:30pm – 1:15pm Conjunto Animo
1:45pm – 2:30pm) Josiie Lynn y su Fuerza 1:30pm – 2:15pm Grupo Azido
2:45pm – 3:30pm Linna Y Estilo (NM) 2:30pm – 3:15pm Los Latinos (NM)
3:45pm – 4:30pm Lydia Castillo 3:30pm – 4:15pm Michael Longoria y Conjunto Jamm
4:45pm – 5:30pm EPI & Friends 4:30pm – 5:15pm Los Big Dawgs
5:45pm – 6:30pm Fantazzia 5:30pm – 6:15pm Ernesto Cadeno y Conjunto Impulso
6:45pm – 7:30pm Tremendos 5 6:30pm – 7:15pm Darren Prieto
7:45pm – 8:30pm Invicto 7:30pm – 8:15pm Conjunto Cats
8:45pm – 9:30pm Eztilo 8:30pm – 9:15pm Los Marceles
9:45pm – 10:45pm Impozzible 9:30pm – 10:30pm Mark Weber
11:00pm – 12:00pm Tristan Ramos

Gateway Stage – Wellmed

12:45pm – 1:30pm Grupo SeKreto
1:45pm – 2:30pm Los Peppers de Victor Garza
2:45pm – 3:30pm Banger Bros.
3:45pm – 4:30pm Cacy Briseno y Funky Munky
4:45pm – 5:30pm Monterrey Project & Friends
5:45pm – 6:30pm Tony “Tigre” Saenz
6:45pm – 7:30pm Bajo Zero (Fl)
7:45pm – 8:30pm Tejano Highway 281
8:45pm – 9:30pm David Marez
9:45pm – 10:30pm Da Krazy Pimpz (Tma Winner)
10:45pm – 11:45pm Elida Reyna (Tma Winner)

Performer Schedules are Subject to Change without Notice

Saturday – March 16, 2019

Subject to Change without Notice

 

San Saba St Stage North – Budweiser

San Saba St South Stage – Farwest | Lopez Entertainment

12:00pm -12:15pm TRACK 12:15pm – 12:30pm TRACK
12:30pm – 1:15pm Marlissa Vela 12:45pm – 1:30pm Conjunto Mi Gusto
1:30pm – 2:15pm Tejano 361 1:45pm – 2:30pm Veronique & The Puro Party Band
2:30pm – 3:15pm Conjunto Mi Gusto 2:45pm – 3:30pm MC2
3:30pm – 4:15pm Los Martinez Bros 3:45pm – 4:30pm Latin Express
4:30pm – 5:15pm Los Amigos A.S.G 4:45pm – 5:30pm Calle Ocho
5:30pm – 6:15pm Maldad (NM) 5:45pm – 6:30pm Stampede
6:30pm – 7:15pm The Christina Band 6:45pm – 7:30pm La Soledad
7:30pm – 8:15pm JR Gomez & The Conjunto Bandits 7:45pm – 8:30pm A-T Boyz
8:30pm – 9:15pm Pio Trevino 8:45pm – 9:30pm Isabel Marie
9:30pm – 10:30pm La 45 9:45pm – 10:45pm Art Tigerina (Tma Winner)
10:45pm – 11:45pm La Fiebre 11:00pm – 12:00 Ricardo Castillon y
La Diferenzia

Hildago Stage – BNET Radio

Concho Stage – KEDA

12:15pm – 12:30pm TRACK 12:00pm -12:15pm Cheyenne Saenz TRACK ARTIST
12:45pm – 1:30pm Miranda (NM) 12:30pm – 1:15pm Conjunto Compaz
1:45pm – 2:30pm Grupo Recuerdos 1:30pm – 2:15pm La Justicia
2:45pm – 3:30pm Candice Vargas (NM)) 2:30pm – 3:15pm Joe Zimmerle y Su Conjunto
3:45pm – 4:30pm Texas Drifters 3:30pm – 4:15pm Ted Lopez y Grupo Recuerdos
4:45pm – 5:30pm Grupo B&B 4:30pm – 5:15pm Ryan Edwards & The Ranch Road Band
5:45pm – 6:30pm Los Martinez Bros. (CO) 5:30pm – 6:15pm Los Compeones
6:45pm – 7:30pm Grupo Kompleto (FL) 6:30pm – 7:15pm Los Enmascarados
7:45pm – 8:30pm Jess Lopez 7:30pm – 8:15pm City View
8:45pm – 9:30pm Veronica Y Avance 8:30pm – 9:15pm Monico Cortez
9:45pm – 10:30pm Bajo Zero (FL) 9:30pm – 10:15pm Javier Solis Loz Unikoz
10:45pm – 11:45pm Badd Boyz de Valle

Gateway Stage – Wellmed

12:45pm – 1:30pm M-Dos
1:45pm – 2:30pm Louie S. (AZ)
2:45pm – 3:30pm Mario Ortiz & The Allstar Project
3:45pm – 4:30pm Joe Bravo
4:45pm – 5:30pm 805 Cali Tejanos (CA)
5:45pm – 6:30pm Grupo Vizion
6:45pm – 7:30pm Fama
7:45pm – 8:30pm Roger Velasquez & The Latin Legends
8:45pm – 9:30pm Stevie D & The Allstar Cast
9:45pm – 10:30pm Hugo Guerrero feat.
“El gato Negro” Ruben Ramos
10:45pm – 11:45pm Shelly Lares

Performer Schedules are Subject to Change without Notice

Sunday – March 17, 2019

Subject to Change without Notice

 

San Saba St Stage North – Budweiser

San Saba St South Stage – Farwest | Lopez Entertainment

12:00pm -12:15pm TRACK 12:15pm – 12:30pm TRACK
12:30pm – 1:15pm Karlos Saucedo (NM) 12:45pm – 1:30pm Conjunto Mi Gusto
1:30pm – 2:15pm Linna Y Estilo (NM) 1:45pm – 2:30pm Angel Gonzalez y Virmana
2:30pm – 3:15pm Crystal Torres 2:45pm – 3:30pm RV Boyz
3:30pm – 4:15pm Grupo Zenzio 3:45pm – 4:30pm Cinco Doce
4:30pm – 5:15pm Devin Banda 4:45pm – 5:30pm Rey Reyna & Aftershoock
5:30pm – 6:15pm Houston’s Powerhouse Avizo 5:45pm – 6:30pm Tejano Roze Y La Nueva Sensacion
6:30pm – 7:15pm David Farias 6:45pm – 7:30pm Rio Jordan
7:30pm – 8:15pm Max Baca & The Texmaniacs 7:45pm – 8:30pm Masizzo
8:30pm – 9:15pm David Deanda y Xelencia with Special Guest 8:45pm – 9:30pm La Calma
9:30pm – 10:30pm Grupo Vida 9:45pm – 10:45pm Erick y su Grupo Massore

Hildago Stage – BNET Radio

Concho Stage – KEDA

12:00pm -12:15pm Christopher Ramirez (Track)
12:45pm – 1:30pm Joe Lara Y Xprezzion 12:30pm – 1:15pm Tony Lopez
1:45pm – 2:30pm Grupo Anaya 1:30pm – 2:15pm JT y Suz Criminalez
2:45pm – 3:30pm Danny Rodriguez Y Grupo Sello 2:30pm – 3:15pm Miranda (NM)
3:45pm – 4:30pm Shevi Love And Texas Fevor 3:30pm – 4:15pm Juaquin Chavez y Los Conjunto Boys
4:45pm – 5:30pm Cindy Ramos 4:30pm – 5:15pm Angel de Oro
5:45pm – 6:30pm Henry G Y Los Bandoleros 5:30pm – 6:15pm Los R.V. Boyz
6:45pm – 7:30pm Street Talk Band (Feat) Michelle 6:30pm – 7:15pm Roger Arocha y Su Conjunto
7:45pm – 8:30pm Los Latinos (NM) 7:30pm – 8:15pm June P. Garcia – Madgigal
8:45pm – 9:30pm Kompleto (Fl) 8:30pm – 9:15pm Ruben Loredo y su Conjunto
9:45pm – 10:45pm Ruben Vela Jr. 9:30pm – 10:30pm Conjunto Senzzible

Gateway Stage – Wellmed

12:00pm – 12:30pm Briana y Lokura
12:45pm – 1:30pm Melani Muñoz y Las Espuelas
1:45pm – 2:30pm Tejano Calvary
2:45pm – 3:30pm Marcus Daniels Y Algo Suave
3:45pm – 4:30pm Monica Saldivar & The Band
4:45pm – 5:30pm Ernestine Romero (NM)
5:45pm – 6:30pm Baraja De Oro
6:45pm – 7:30pm TBA
7:45pm – 8:30pm Sunny Sauceda
8:45pm – 9:30pm Los Desperadoz
9:45pm – 10:45pm Ricky Naranjo y Los Gamblers

Performer Schedules are Subject to Change without Notice

BECOME A FAN OF OUR FACEBOOK PAGE OR FOLLOW US ON TWITTER FOR UPDATES.